HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Istnieją cztery podstawowe tryby przenoszenia metalu

Wydawca: Sandy
czas: 2015-12-30

Przesyłanie w zwarciu

Pobiera swoją nazwę od drutu spawalniczego właściwie "zwierając" (dotykając) metal podstawowy wiele razy na sekundę. Niektóre odpryski są wytwarzane, ale transfer może być stosowany we wszystkich pozycjach spawania i na wszystkich grubościach metalu.


Transfer globularny

Nazwane jako "globusy" metalu spoiny przenoszonego przez łuk w trybie zasilania grawitacyjnego. Kropelki na łuku są zwykle większe niż średnica elektrody. Nie wytwarza bardzo gładkiego zgrubienia ściegu spawalniczego i może wystąpić pewne rozpryski. Zwykle ogranicza się do płaskich i poziomych pozycji spawania i nie jest stosowany na cienkich metalach.


Transfer rozpylania

Nazwany jako "spray" drobnych kropelek na łuku, zwykle mniejszy niż średnica drutu. Używa względnie wysokich wartości napięcia i natężenia, a łuk jest "włączony" przez cały czas po ustaleniu łuku. Bardzo mało, jeśli pojawi się jakikolwiek odprysk. Zwykle stosowany na grubszych metalach w płaskich lub poziomych pozycjach spawania.


Transfer pulsacyjny

W tym wariancie transferu natryskowego spawarka "pulsuje" wyjściem między wysokimi prądami szczytowymi i niskimi prądami tła. Pula spawalnicza delikatnie się ochłodzi podczas cyklu tła, co sprawia, że ​​jest nieco inny niż rozpylanie. Pozwala to na spawanie we wszystkich pozycjach na cienkich lub grubych metalach.poprzedni:Innowacje dla klientów

następny:GMAW (MIG) Aluminiowe wskazówki do spawania