HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

WSKAZÓWKI: Maszyna do cięcia plazmowego i palnik plazmowy

czas: 2016-07-14

Kilka dni temu, kiedy spędzałem czas na forach spawalniczych, zauważyłem, że są pewne skargi na ich nieprzyjemne doświadczenia związane z wyborem satysfakcjonującej latarki plazmowej do cięcia plazmowego. W pełni to rozumiem, to zawsze się zdarzało. Aby uzyskać idealną jakość cięcia, palnik plazmowy jest tak samo ważny jak maszyna do cięcia plazmowego. To wyjaśnia, dlaczego latarka Hypertem jest tak droga, że ​​inne marki.


Więc dzisiejszym tematem jest, jak wybrać odpowiedni system cięcia plazmą (maszyna do cięcia plazmowego i jego latarka).


Jaką wielkość (moc) maszyny do cięcia plazmowego musimy wybrać? Wiemy, że normalnie zależy to od grubości i typu metalu materiałów skrawających jako wymaganej pracy. Również inna prędkość cięcia daje bardzo dużą różnicę w wydajności cięcia: powolne cięcie jest czymś więcej niż szybkim cięciem. Poza tym istnieje duża różnica między procesem ręcznego cięcia a procesem cięcia CNC opartym na tej samej maszynie, dlatego istnieje inny palnik do ręcznego trzymania i palnika do cięcia CNC.

Oto przykłady oparte na maszynach do cięcia plazmowego TOPWELL.


(1). Dla cienkich blach stalowych (mniej niż 3/8 "lub 10 mm): możesz wybrać Topwell CUT-40Di . Wyposażony jest w palnik Non-HF PT40, zapewniający szybką i wygodną prędkość cięcia 20MPM (500 mm / min), a także grubość cięcia do 10 mm. Czasami możemy również użyć tej maszyny do odcięcia do 15 mm blachy stalowej z prędkością spowolnienia jak 125 mm / min.


(2). Dla szybkiego i wygodnego cięcia z 15 -milimetrową płytką, polecam Topwell CUT-60Di (1-fazowy 230V). Również, jeśli spowolni prędkość cięcia, może zostać przycięty do 20 mm.


(3) Aby uzyskać lepszą jakość cięcia, zdecydowanie polecam 3-fazowe (380 / 400V) maszyny do cięcia plazmowego. W przypadku modelu Topwell CUT-70H wydajność cięcia może wynosić do 30 mm (szybka i wygodna zdolność cięcia do 18 mm). Używając prostego palnika, bardzo dobrze nadaje się również jako źródło zasilania cięcia dla systemu cięcia CNC. Pojemność Pirece wynosi 12 mm.


(4) Do cięcia przemysłowego Topwell CUT-100H / 130H / 160H / 200H jest bardzo stabilny i wydajny do cięcia ręcznego lub cięcia CNC. Zwłaszcza przy cięciu CNC, mają kompletne rozwiązanie, aby zwiększyć pojemność Pirece do 30 mm i ładną, gładką wydajność cięcia. Próbowałem użyć CUT-100H z palnikiem PT-100 Tecmo Non-HF i uzyskać maksymalną wydajność cięcia 50 mm. Imponujący!!

Aby wybrać odpowiednią maszynę do cięcia jest bardzo ważne, ale dopasowanie dobra palnika plazmowego jest również niezbędna. Na przykład, w systemie cięcia CNC system zapłonowy nie będący HF jest bardzo ważny, ponieważ w sterowaniach CNC nie występują żadne zakłócenia o wysokiej częstotliwości podczas częstych zapłonów łuku.

Na koniec chciałbym przypomnieć, że w przypadku wszystkich jednofazowych maszyn do cięcia plazmowego lepiej jest wybrać system zapłonowy inny niż HF (maszyna i latarka), jeśli budżet nie jest tak napięty. Powodem jest to, że bardzo trudno jest uzyskać wyższe napięcie w obwodzie otwartym dla jednofazowych maszyn do cięcia plazmowego, więc zapłon HF nie może uzyskać dużej wydajności cięcia.


poprzedni:Pedał spawania Master Tig 200 / 250AC do ręcznego sterowania pulsacyjnego

następny:Szkolenie personelu