HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Tokarka do tokarek wykonana ze starego motocykla ... plus lepsza

czas: 2016-07-19

W 1998 roku otrzymałem ofertę pracy, która wymagała spawania około 200 części.

Nie miałem tokarki spawalniczej ani gramofonu, ale mimo to zacytowałem tę pracę i mam ją.

Historia była taka, że ​​przez kilka lat miałem wykonywać 100 części na miesiąc, ale wcześniej słyszałem tę piosenkę i tańczę, więc postępowałem ostrożnie i zbudowałem własny gramofon do tych części na pierwsze zamówienie z 200 części.

Oto kilka innych filmów pokazujących części do spawania tig na gramofonie ...

Przecięłam stary rower z 12 prędkościami na pół i użyłam tylnego końca.

Miałem obrobiony wał, który zastąpiłby wałek pedału i miał nić obróconą, aby przyjąć prosty chucPonieważ części były bardzo małe i lekkie, zdecydowałem się wykonać to tokarkę do majsterkowania specjalnie do tego zadania, a uchwyty wiertarskie 3/8 "były dużo wytrzymałe do trzymania części.

Użyłem kilku kawałków okrągłego drążka 1/4 ", aby stworzyć kołyskę dla silnika wiertniczego o zmiennej prędkości Kmart 3/8", który kupiłem na sprzedaż w stoczni za 5 dolców.

Podniosłem 1/4 "kawałek okrągłego materiału w silniku wiertarki i wyregulowałem kołyskę tak, aby okrągły materiał napędzał gumową oponę.

Na 12. biegu było wystarczająco dużo przełożeń, by powoli obracać 2 "częściami ... okrągły pocisk 1/4 obróciłby tylko odpowiednią prędkość, a ja mogłem go skręcić w prawo za pomocą zacisku węża na spuście.

Zrobiłem ogon, który był tej samej wysokości, co środkowa linia uchwytu wiertarskiego, a ja użyłem 1/4 "kawałka rurki ze stali nierdzewnej do przymocowania węża odpływowego.Uchwyt latarki został zrobiony ze starej przeciwwagi i przygotowałem kilka prostych regulacji, dzięki czemu mogłem go łatwo ustawić.

Spawane części nie wymagały wypełniacza, więc mogłem robić inne rzeczy, gdy tylko zacznę spawanie.

Podłączyłem też wyłącznik czasowy, aby zamienić pedał nożny i wyliczyłem czas spawania, tak aby powstał jeden obrót plus około 1/4 ", a następnie przełącznik aktywowałby funkcję wypełniania krateru w mojej mikrofalarce 250 millera.

Ostatnie słowa na mojej tokarce spawalniczej

To była szalona konfiguracja, która wyglądała na zgnębioną, ale spawana jak mistrz.

To mnie zrozumiało.

Kiedy dostałem drugie zamówienie na 200 części, czułem się nieco pewniej pociągając za spust na używanej tokarce spawalniczej.

Zamówiłem więc jedną z Ebay i wydałem na nią około 2500 dolarów. To nie jest najlepsze, ale ogólnie działa lepiej niż model złomowania DIY.

Ale zgadnij co!

Nigdy nie dostałem kolejnego zamówienia na te części.

Nie żałuję, że ... Używam mojej tokarki kilka razy w roku i to się opłacało wiele razy.

Ale szczerze mówiąc, użyłem części pozycjonera obrotnicy bardziej niż używam konika i uchwytu latarki. Ale cała konfiguracja jest przyjemna w niektórych częściach.

oto kilka zdjęć na temat symboli spoin

Ten pierwszy obraz to spoina z wpustem z częściową penetracją. Wymiar 1/8 "wskazuje głębokość prep., Jeśli byłby w nawiasie, to wskazywałby na penetrację.
Poniższy rysunek ma prosty symbol spoiny pachwinowej, wymagający spoiny pachwinowej o rozmiarze 1/8 "wykonanej od strony strzałki, strona ze strzałką zawsze znajduje się na dolnej stronie linii odniesienia.

poprzedni:Postępy w spawaczach wieloprocesowych mogą pomóc sprostać licznym wyzwaniom

następny:Historia chłopca