HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Wielkość wolframu należy dobierać głównie zgodnie z polaryzacją natężenia ORAZ

czas: 2016-07-22

Wielkość wolframu należy dobierać głównie zgodnie z polaryzacją natężenia ORAZ nie zawsze zależną od grubości metalu.

Kiedy TIG spawa aluminium, jeśli twój wolfram zaczyna się podnosić i drżeć, oznacza to, że twój wolfram zbliża się do swojej pojemności. Można to zminimalizować za pomocą pokrętła balansu A / C i ustawiając go dla większej penetracji i mniejszego czyszczenia ... lub jeśli używasz falownika TIG, jak dyrygent młynarza, balans klimatyzacji powinien być ustawiony na 65-70%. .

W przypadku maszyn transformatorowych, takich jak syncrowave, balans klimatyzacji ustawiony po stronie czyszczenia oznacza więcej po stronie dcep fali a / c, co oznacza, że ​​więcej ciepła znajduje się na końcówce wolframu = więcej drgań.

Im bardziej po stronie penetracji, tym bardziej łuk znajduje się po stronie ujemnej i mniej ciepła na końcówce wolframowej i mniej akcji czyszczącej, ale fala prostokątna zwykle zapewnia wystarczające czyszczenie nawet w trybie maksymalnej penetracji.

Wyjaśnienie salda A / C Znowu ... Im wyższa liczba, tym mniej czyszczenia i więcej penetracji i mniej ciepła na wolframu.

Dotyczy to maszyn z falą prostokątną. Więc jeśli używasz jednej ze starszych maszyn z falą sinusoidalną, które nie mają żadnych korekt, może być konieczne wstępne podgrzanie materiału i użycie cieplejszych gazów, takich jak argon / hel 50/50, aby do wykonania tej samej pracy wymagało mniej prądu.

Jeśli spawasz dużo grubego aluminium ... jak 1/8 "i grubszy ... weź 50/50 helu / argonu.


poprzedni:Top 10 błędów - spawanie aluminium metodą TIG

następny:Użyj korpusów tulei i kubków z soczewkami gazowymi do spawania stali nierdzewnej