HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Postępy w spawaczach wieloprocesowych mogą pomóc sprostać licznym wyzwaniom

czas: 2016-07-22

Postępy w maszynach wieloprocesorowych jeszcze bardziej ułatwiają uzyskiwanie wysokiej jakości wyników dla różnych procesów spawalniczych, nawet w trudnych warunkach, i cechują się mniejszą powierzchnią, aby zmaksymalizować przestrzeń na ciasnych stanowiskach i w zakładach produkcyjnych.


W branży spawalniczej firmy zawsze szukają sposobów na stworzenie bardziej wydajnej pracy i utrzymanie - lub jeszcze lepiej, zwiększenie - rentowności.

Istnieje wiele wyzwań, które mogą odegrać rolę w osiąganiu tych celów, w tym terminów, jakości i wymagań kodowych, ograniczeń mocy lub przestrzeni, trwałości sprzętu oraz - w przypadku niektórych operacji - potrzeby wszechstronnego źródła zasilania, które może zaspokoić potrzeby różnych aplikacji .

Uzyskanie najlepszych rezultatów polega na posiadaniu odpowiedniego sprzętu do pracy, dlatego ważne jest, aby ocenić aplikację i odpowiednio wybrać. W przypadku niektórych operacji jedno-procesowe źródło zasilania wystarcza, aby spełnić wymagania zadania. Jednak w przypadku firm, które mają aplikacje o różnych potrzebach, wieloprocesowe źródło zasilania może przynieść znaczące korzyści pod względem jakości, wydajności i kosztów, zapewniając zdolność do spawania metodą TIG, MIG i / lub stick, jak również łupanie z łuku węglowego.

Zapotrzebowanie na te źródła energii jest najwyższe w branżach, w tym w budownictwie, przemyśle stoczniowym i ciężkich fabrykach, a najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii pomagają poprawić wydajność i trwałość oraz zmaksymalizować oszczędność miejsca na tym sprzęcie.

Wydajność wieloprocesowa wysokiej jakości

W przeszłości starsza technologia związana z wieloprocesowymi źródłami zasilania mogła oznaczać pogorszenie jakości jednego procesu spawania, aby zmaksymalizować inny proces spawania. Tak nie jest w przypadku nowszych źródeł zasilania. Ulepszona i niezawodna obecnie technologia zapewnia, że ​​wykorzystanie funkcji spawania stick nie oznacza rezygnacji z czegoś w spawaniu STC-205AC / DC (wire) i na odwrót, na przykład.


Posiadanie źródła zasilania zdolnego do wielu procesów spawalniczych, jak również żłobienia za pomocą łuku węglowego, zapewnia również możliwość wykonywania różnorodnych zadań bez zakupu dodatkowego sprzętu, co może skutkować oszczędnościami. Funkcje wieloprocesowe mogą dodatkowo pomóc firmom stać się bardziej konkurencyjnymi, szybciej wykonując zadania - skraca się czas przestojów na zmianę źródeł zasilania w celu rozwiązania nowej aplikacji.

Ponadto nowsze, wieloprocesowe źródła energii mają znacznie mniejszą powierzchnię niż te oparte na starszych technologiach. Postęp technologiczny zmniejszył wewnętrzne komponenty, więc niektóre są nawet o 40 procent mniejsze niż poprzednie modele i znacznie lżejsze. Na przykład, wielostopniowe STC-205AC / DC i STC-205Di o wadze TOPWELL wynoszą zaledwie 20 kg. Posiadanie kompaktowego sprzętu jest ważne na wielu stanowiskach pracy iw wielu zakładach produkcyjnych, szczególnie tych, w których przestrzeń jest ograniczona lub aplikacje mogą wymagać przenośności maszyn.


Nawet przy zmniejszonych rozmiarach i wadze nowe, wieloprocesowe źródła zasilania nadal zapewniają dużą moc, gdy wymagają tego aplikacje. Niektóre oferują do 800 amperów użytecznej mocy do żłobienia łukiem elektrycznym ciężkim, a na przykład do 650 amperów mocy spawania przy 100% cyklu pracy.

Oferując wystarczającą moc do spawania i żłobienia grubych metali, wiele nowych, wieloprocesowych źródeł mocy wciąż zapewnia wystarczająco precyzyjny łuk do spawania cienkich materiałów, dzięki czemu operatorzy mogą sprostać wielu wymaganiom w zakresie spawania dla wielu różnych typów zadań - od małych do dużych.

Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach

Oprócz stałej i niezawodnej wydajności łuku, nowsze źródła zasilania wieloprocesowego są zaprojektowane tak, aby sprostać trudnym warunkom pracy niektórych stanowisk. Mogą wytrzymać nie tylko niesprzyjającą pogodę i ekstremalnie wysokie i niskie temperatury, ale także ograniczenia mocy, z którymi często borykają się firmy.

Na wielu stanowiskach pracy czynniki środowiskowe, takie jak ciepło, zimno, deszcz, brud i błoto wymagają odpornych na korozję źródeł energii, aby poprawić trwałość. Technologia wewnętrznego przepływu powietrza w nowszych źródłach zasilania dodatkowo chroni podzespoły elektryczne przed brudem, kurzem i gruzem, co znacznie poprawia niezawodność.

W wielu przypadkach mogą występować problemy z ograniczeniem mocy, ponieważ w wielu miejscach na zewnątrz (takich jak budownictwo lub stocznie) energia jest cennym towarem. Ważne jest posiadanie źródła prądu spawania, które zapewnia, że ​​większość zużywanej energii jest wykorzystywana do ogrzewania łuku. Pomaga to oszczędzać energię i koszty, a także maksymalizuje ograniczoną moc, która może być dostępna na stronie.

Postęp technologiczny w nowszych wieloprocesowych źródłach zasilania pomaga rozwiązać te problemy, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby były bardzo energooszczędne, zapewniając, że nie ma zmarnowanej energii w procesie spawania lub że źródło zasilania pobiera prąd bardziej niż to konieczne.

Najważniejsze jest to, że można wykonać więcej spawania przy użyciu mniejszej mocy.

Nowsze, wieloprocesowe źródła energii obejmują technologię podobną do amortyzatora, która pozwala na przechodzenie tych impulsów bez szkody dla elektroniki maszyny. W przypadku źródeł zasilania, które nie mają tej technologii, skoki mocy mogą czasem przekraczać ograniczenia napięciowe komponentów wewnątrz, negatywnie wpływając na wydajność i niezawodność.

Niższe zużycie energii

Oprócz wykorzystania dostępnej mocy w miejscu pracy i eliminacji brudnej energii, posiadanie bardziej energooszczędnego źródła zasilania może również obniżyć zużycie energii. To z kolei oznacza niższe koszty energii, co jest ważne dla każdej firmy.

Inną korzyścią płynącą ze źródła zasilania, które zużywa mniej energii, jest to, że utrzymuje on wewnątrz urządzenia chłodniej, co może pomóc w zapobieganiu problemom z przegrzewaniem lub zamykaniem.

W niektórych dzisiejszych wieloprocesowych źródłach zasilania istnieją technologie, które regulują wentylator, który wewnętrznie chłodzi urządzenie, więc wentylator działa tylko wtedy, gdy jest wymagany. Ta operacja redukuje hałas, zużycie energii i ilość zanieczyszczeń przenoszonych drogą powietrzną przez źródło zasilania, zapewniając czystszą i lepszą wydajność.

Uniwersalna opcja dla wielu aplikacji

Podczas gdy niektóre operacje mogą zaspokoić swoje potrzeby dzięki sile mocy, która oferuje pojedynczy proces spawania, istnieją inne zadania, w których wiele procesów spawalniczych jest niezbędnych do wykonania różnorodnych zadań. W takich sytuacjach dzisiejsze nowsze wieloprocesowe źródła zasilania zapewniają dodatkową wszechstronność.

Postępy technologiczne w nowszych, wieloprocesowych źródłach zasilania sprawiają, że są one bardziej trwałe i energooszczędne, a jednocześnie zmniejszają powierzchnię, aby zaoszczędzić miejsce. Te udoskonalenia pomagają rozwiązać typowe wyzwania stojące przed wieloma miejscami pracy iw wielu zakładach produkcyjnych. Podobnie jak w przypadku wszelkich prac spawalniczych, posiadanie odpowiedniego sprzętu może pomóc w poprawie jakości, wydajności i oszczędności. Wieloprocesowe źródła energii mają możliwość zaspokojenia potrzeb wielu środowisk spawalniczych, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla wielu aplikacji.

Zobacz więcej na: http: //www.topwellwelders.com/

poprzedni:Tig Welding Aluminium jest bardzo fajny!

następny:Tokarka do tokarek wykonana ze starego motocykla ... plus lepsza