HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Top 10 błędów - spawanie aluminium metodą TIG

czas: 2016-07-25

1. Na spawarkach transformatorowych, zapominając ustawić wysoką częstotliwość na ciągłą przy spawaniu aluminium aluminium ... ..

spowoduje to zająkanie maszyny przy niskim natężeniu prądu, ponieważ prąd zmienny straci część swoich półcykli, gdy zmieni się kierunek prądu. Jest to dość oczywiste i trudne do pominięcia. Jeśli maszyna brzmi jak Volkswagen z brakującym kablem świecy zapłonowej, prawdopodobnie tak właśnie jest.

2. Nieprawidłowa elektroda wielkości ...

elektroda robi się naprawdę gorąca przy 250 amperach na / c. Używanie wolframu tego samego rozmiaru, co na DCEN, nie działa! Końcówka elektrody zacznie się trzepotać i drżeć, aw końcu wybuchnie w twoim spoinie. Próba spawania puszek po piwie za pomocą elektrody 1/8 "jest równie zła. Łuk będzie wędrował, a ty będziesz krzyczeć. Jeśli tig spawanie aluminium robi ci cuss, robisz coś złego.

3. Nieprawidłowy pręt wypełniający ...

zbyt mały pręt wypełniacza spowoduje stopienie pręta, zanim dotrze do kałuży. Zbyt duży pręt może w rzeczywistości zablokować gaz osłonowy i wyssać ciepło prosto z kałuży.

4. Czyszczenie aluminium za pomocą szczotki ze stali węglowej zamiast za pomocą szczotki drucianej ze stali nierdzewnej ...

każda książka tekstowa mówi o szczotkowaniu aluminium szczotką ze stali nierdzewnej przeznaczoną do aluminium. Książki są na tym właśnie.

5. Zbyt duży kąt pochylenia ...

zbyt duży kąt zwinięcia spowoduje stopienie metalu wypełniającego i wbicie go w kałużę. Gdy użyjesz właściwego kąta pochylenia, który zwykle oznacza tylko pochylenie o około 10 stopni, drut będzie podawany do kałuży zamiast blobowania.

6. Zbyt długi łuk patrz numer 5 ...

musisz znaleźć słodkie miejsce, w którym twój łuk jest wystarczająco blisko, ale nie tak blisko, że poświęcasz więcej czasu na przygotowanie elektrod niż tygle do spawania aluminium.

7. Za dużo argonu na latarce ....

ten jest subtelny, ponieważ większość zasobów do spawania TIG aluminium zaleca zbyt dużo gazu palnika. Jeśli łuk jest naprawdę hałaśliwy ... jak brzęczenie mózgu, prawdopodobnie masz za dużo argonu. W przypadku kubka Tig 7/16 "potrzeba tylko około 13-15 cfh, w zależności od tego, jak daleko trzeba przedłużyć elektrodę. Więcej gazu palnika nie jest lepsze.

8. Brak wystarczającej ilości elektrod ...

niektóre podręczniki są po prostu gładkie, jeśli chodzi o elektrodę. Podręczniki szkoleniowe Hobart zalecają tylko 1 do 1 ½ średnicy elektrody.! to walnięcie !!! Jeśli nie widać końcówki elektrody, nie można mieć pewności, czy długość łuku jest właściwa. Tak, użyj tej zasady: Wydłuż elektrodę na tyle, aby zobaczyć końcówkę, nie powodując ucisku w szyi. Nic poza tym.

9. Używając czystego wolframu ....

czysty wolfram nie jest taki wspaniały. ładnie się ładnie ładuje, ale to wszystko, co do niego pasuje. Od lat podręczniki wymagają czystego wolframu do spawania aluminium metodą TIG. Ale czysty wolfram często wymaga użycia większej elektrody. A niektórzy spawacze tigów inwerterowych wcale nie lubią czystego wolframu. Jeśli chcesz dobrej elektrody uniwersalnej, dobrze dla a / c i dcen. Uzyskaj około 2% lantanu ... lub nowsze elektrody E3.

10. Kulkowanie elektrody ...

nigdy nie "piłować" elektrody. Po prostu zaokrąglij to ... piłka nie powinna przypominać małpiej pięści czy toczek z tootsie. Ta kula sprawia, że ​​łuk wędruje dookoła z niskim natężeniem. Kto tego potrzebuje?

poprzedni:Profil wolframu ma znaczny wpływ na kształt, szerokość, penetrację perełek

następny:Wielkość wolframu należy dobierać głównie zgodnie z polaryzacją natężenia ORAZ