HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Zdalne sterowanie natężeniem prądu - czy zamontowano pedał nożny lub latarkę?

czas: 2016-07-26

Zdalne sterowanie stopą, lubię stopę


Zdalne sterowanie natężeniem prądu, które jest lepsze? pedał lub sterowanie ręczne?

Ok, kupiłeś zgrzewarkę Tig, latarkę tygrysową, trochę wolframu i trochę prętów spawalniczych TIG. Ale co z kontrolą zdalnego natężenia prądu?
Czy powinienem kupić kontroler natężenia prądu w amunicji lub pedał? To pytanie może przebiegać przez twoją głowę, gdy zaczniesz patrzeć na paczki latarek sprzedawane przez Millera, Lincolna i Topwella. Jeden zestaw oferuje pedał nożny, a drugi oferuje kontrolę natężenia prądu zamontowaną w pochodni.
Wybór jest prosty. Jeśli nie jesteś w branży spawania morskich tuńczyków ..., uzyskaj kontrolę natężenia pedału nożnego.
Masz większą kontrolę nad natężeniem prądu i są one bardziej trwałe.
Nawet najlepsze układy ręczne, które stosowałem, nie były tak dobre jak pedał nożny.
Innym powodem jest to, że bez względu na to, jak mało, po przesunięciu przełącznika lub obróceniu pokrętła nadal przesuwasz latarkę. Mały ruch pochodni nie zawsze stanowi problem, ale czasami tak jest.
Kto potrzebuje dodatkowych problemów?


Jeśli zamierzasz wykonywać zdalne spawanie jak na wieży z tuńczykiem lub chromowanym płatwie samolotu, prawdopodobnie powinieneś mieć ... pedał nożny do pracy na ławce, a także latarkę zdalną do pracy poza pozycją, gdzie przeciągasz pedał nożny wokół to rodzaj kłopotów. Zestawy akcesoriów TOPWELL zwykle mają jedno lub drugie ... i to samo z Lincoln. Myślę, że najlepiej zacząć od pedału i od tego miejsca.
Inną opcją jest zakup taniego zdalnego przełącznika, który mocuje się do latarki Tig. Potem przynajmniej możesz wykonać szybkie spawanie w pozycjach zdalnych bez przeciągania pedału.

poprzedni:System zdalnego sterowania może poprawić produktywność i bezpieczeństwo podczas spawania metodą Stick i TIG na polu

następny:Pedał spawania Master Tig 200 / 250AC do ręcznego sterowania pulsacyjnego