HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Tig Welding Aluminium jest bardzo fajny!

czas: 2016-07-27

Przede wszystkim nie każda spawarka tig może spawać aluminium. Jest to jedna z tych rzeczy, które naprawdę wyróżniają spawacza.

Chociaż prawie wszystkie metale mogą być spawane TIG, metalem najczęściej związanym z procesem spawania TIG jest aluminium, zwłaszcza gdy mówimy o spawaniu cienkich aluminiowych elementów TIG.

Aluminium może być również spawane mig, ale w lżejszych wskaźnikach najlepszym procesem jest zwykle TIG. Niektórzy ludzie stosują nawet cienkie aluminiowe spoiny, takie jak mastertig -200AC / 250AC / 500CT firmy TOPWELL , a nawet maszyny z serii Mig mogą również spełniać wymagania cienkiego aluminium.

Popularność spawania metodą TIG w motoryzacji, gorących prętach i siekaczach spowodowała, że ​​spawanie TIG zyskało nową popularność.

Programy telewizyjne takie jak "Monster Garage" i "Orange County Choppers" sprawiły, że jest jeszcze bardziej popularny i fajny. (Z drugiej strony wydaje się, że ci faceci mają awersję do noszenia sprzętu bezpieczeństwa). Spawanie TIG to najbardziej uniwersalny rodzaj spawania na świecie dla profesjonalnych spawaczy, profesjonalnych zespołów wyścigowych, a także entuzjastów motoryzacji lub hobbystów.

Czemu? Ponieważ spawanie TIG jest precyzyjne i może być używane do spawania większości metali: stali węglowych i niskostopowych, stali nierdzewnych, stopów niklu, aluminium. Magnez, tytan, stopy kobaltu, stopy miedzi, wolfram, niob, molibden, a nawet unobtanium. (w porządku, więc rzuciłem Unobtanium jako żart).

Bez względu na materiał, urządzenia spawalnicze TOPWELL poradzą sobie z tym. Jeśli spawanie TIG jest najbardziej uniwersalnym spawaniem na świecie dla profesjonalnych spawaczy, to Topwell jest odważnym pionierem w TIG.

Spawanie TIG aluminium jest zdecydowanie warte poznania. W 1982 roku straciłem dobrą pracę, ponieważ nie mogłem wtedy spawać aluminium.

Teraz zastanawiam się, co było takiego trudnego.

Może być onieśmielający. Myślę, że aluminium powinno być jedną z pierwszych rzeczy, których się uczysz, kiedy jesteś w trakcie treningu. Podobnie jak zaraz po nauce spawania kulek ze stali węglowej, przejdź bezpośrednio do spawania aluminiowych koralików.

Powodem, dla którego to mówię, jest ...


Jeśli nie masz nic do porównania aluminium do spawania TIG, nie będziesz wiedział, że to powinno być trudne. Jestem pewien, że język chiński jest trudnym językiem do nauki, ale chińskie dzieci nie wydają się tym przejmować. Nikt nie powiedział im, że to trudne.

poprzedni:Jak inicjacja łuku działa na cięcie plazmowe

następny:Postępy w spawaczach wieloprocesowych mogą pomóc sprostać licznym wyzwaniom