HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

System zdalnego sterowania może poprawić produktywność i bezpieczeństwo podczas spawania metodą Stick i TIG na polu

czas: 2016-08-03

Nowe technologie zapewniają zoptymalizowaną wydajność kija i TIG, zaprojektowaną specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb związanych z otwartym spawaniem rur korzeniowych. Firmy, które inwestują w ten nowy sprzęt, mogą uzyskać jeszcze więcej korzyści, wdrażając zaawansowane procesy druciane, gdy będą gotowe.

Zwiększenie produktywności w zastosowaniach spawalniczych w terenie - przy zachowaniu lub poprawie jakości i bezpieczeństwa miejsca pracy - jest ważne dla wielu wykonawców. Znalezienie sposobów na zaoszczędzenie nawet niewielkiej ilości czasu może mieć duży wpływ na zmniejszenie kosztów operacyjnych, biorąc pod uwagę, że prawie 80 procent kosztów spawania to praca.

Systemy spawalnicze dostępne na rynku zapewniają konwencjonalne spawanie, TIG, MIG i spawanie rdzeniowe, jak również zaawansowane procesy drutowe. Jednak mogą istnieć czynniki, które uniemożliwiają stosowanie procesów drucianych w niektórych zastosowaniach, takich jak wymagania procedur spawalniczych lub szkolenie pracowników.


W takich przypadkach wciąż można osiągnąć wzrost wydajności i jakości dzięki nowym technologiom w urządzeniach stosowanych do spawania metodą TIP i Stick. Nowe technologie zapewniają zoptymalizowaną wydajność kija i TIG, zaprojektowaną specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb związanych z otwartym spawaniem rur korzeniowych. Firmy, które inwestują w ten nowy sprzęt, mogą uzyskać jeszcze więcej korzyści, wdrażając zaawansowane procesy druciane, gdy będą gotowe.
Ponadto, systemy te są dostępne z pełną setką stóp od źródła prądu spawania dla wielu procesów, w tym kija i TIG. Technologia ta może również pomóc w ograniczeniu przeróbek i czyszczenia spoin, dzięki czemu zaoszczędzony zostaje czas i pieniądze, a także oszczędza miejsca w drodze powrotnej do źródła zasilania spawalniczego, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo miejsca pracy.
Zwiększ wydajność dzięki zdalnemu sterowaniu

Zdalna technologia umożliwia szybkie i łatwe dokonywanie regulacji na złączu spawalniczym, oszczędzając czas i pieniądze. Zdalna funkcja dostępna we wszystkich urządzeniach TIG od firmy TOPWELL umożliwia przełączanie przycisku, polaryzacji, procesu i natężenia prądu, podczas spawania lub spawania TIG setek stóp od źródła prądu spawania, redukując liczbę powrotów do maszyny, aby zapewnić właściwą biegunowość i połączenie z urządzeniem. odpowiedni zasilacz spawalniczy.


W porównaniu z poprzednimi maszynami, ta technologia pozwala zaoszczędzić czas i pozwala operatorowi uzyskać więcej czasu na skręcanie na połączeniu spawalniczym, a także zmniejsza szanse, że operator wykona mniej optymalne parametry spawania, które mogą doprowadzić do zmniejszenia spawu jakość lub przeróbka.
Dzięki technologii zdalnej FieldPro jedyne, czego potrzebuje operator spawalniczy, to nacisnąć przycisk TIG, aby automatycznie ustawić prawidłowy proces spawania, polaryzację i natężenie prądu dla spawania metodą TIG przejścia graniowego. Po ukończeniu podawania pierwiastka, operator spawalniczy wykorzystujący tę technologię może zmienić proces, polaryzację i natężenie prądu dla spawania za pomocą wciskania przycisku na złączu spawalniczym, ponownie bez potrzeby powrotu z powrotem do źródła prądu spawania.
Przy każdym spawaniu wykorzystującym TIG i stick, zdalne możliwości mogą zaoszczędzić co najmniej dwie podróże do źródła prądu spawania. Przekłada się to na znaczną oszczędność czasu przy zmianie ze spawania metodą TIP na TIG i umożliwia operatorowi spawania więcej czasu na spawanie, co przekłada się na niższe koszty przypadające na jeden spaw.
System zapewnia te zdalne możliwości bez konieczności stosowania kabla sterującego, co oszczędza czas i pieniądze w zarządzaniu kablami i naprawach, a także poprawia bezpieczeństwo na miejscu pracy, zmniejszając bałagan kablowy.
Lepsze bezpieczeństwo na placu budowy
Uproszczone zarządzanie kablami, które wynika z braku konieczności stosowania kabla sterującego, eliminuje również czas i kłopoty z instalacją dodatkowych kabli. Ponadto zdalny system eliminujący kabel sterujący pomaga zmniejszyć bałagan, co przyczynia się do bezpieczniejszej pracy z mniejszą ilością zagrożeń.
Wyeliminowanie dodatkowych kabli i ograniczenie niezbędnych ruchów, które operator zgrzewarki musi pobierać z powrotem do źródła zasilania, może pomóc w zmniejszeniu zagrożeń związanych z miejscem pracy, które mogą powodować poślizgnięcia, potknięcia i upadki.
Zredukowana przeróbka
Dostępna technologia może również przyczynić się do poprawy wydajności, redukując czas utracony na przerobienie przy spawaniu metodą TIG i spawania. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom właściwa polaryzacja jest ustawiana automatycznie dla każdego procesu spawania, a system ostrzega operatorów spawania o nieprawidłowym podłączeniu przewodów spawalniczych.
System FieldPro zmniejsza także potencjał porowatości na końcu spoiny, wykrywając gwałtownie rosnące napięcie łuku, gdy operator zgrzewa się ze spawu. System wyłącza prąd spawania - co jest szczególnie ważne przy spawaniu TIG, dzięki czemu operator jest w stanie utrzymać palnik w miejscu, aby osłaniać jeziorko spawalnicze przed atmosferą, dopóki jeziorko spawalnicze nie zostanie całkowicie zestalone.
Te zaawansowane systemy utrzymują również wyłączenie prądu podczas spawania metodą TIG, dopóki operator nie będzie gotowy do ustalenia łuku. Zmniejsza to szansę na uwięzienie wolframu w spoinie. Zaawansowane systemy polowe dają również gładki łuk, który zmniejsza mieszanie się jeziorka spawalniczego przy spawaniu z użyciem drutu i TIG, zmniejszając szanse na zimne okrążenie.
Wykonane na polu
Na rynku dostępne są nowe systemy, które zostały zoptymalizowane pod kątem działania w technologii stick i TIG, aby w szczególności zaspokoić potrzeby w krytycznych aplikacjach do spawania rur - i które zostały zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia wydajności, jakości i bezpieczeństwa.
Te nowe systemy zapewniają pełną kontrolę złącza spawanego w celu poprawy wydajności procesów kija i TIG, a wykonawcy mogą również dodać podajnik drutu oferujący zaawansowane procesy druciane.
Po pełnym spawaniu, zdalne możliwości FieldPro zapewniają taką samą funkcjonalność źródła prądu spawania od setek stóp, włącznie z przełączaniem procesów i regulacją natężenia - wszystko bez specjalnego kabla sterującego.
- Zobacz więcej na: https://www.topwellwelds.com

poprzedni:Co to jest Synergic?

następny:Zdalne sterowanie natężeniem prądu - czy zamontowano pedał nożny lub latarkę?