HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Jak inicjacja łuku działa na cięcie plazmowe

czas: 2016-08-05

Jeśli chodzi o funkcje uruchamiania przecinarki plazmowej, zawsze otrzymujesz dwie odpowiedzi:

Istnieją dwie metody tworzenia łuku plazmowego do cięcia plazmowego, zapłonu o wysokiej częstotliwości i zapłonu o wysokiej częstotliwości.

1. Najczęściej spotykana jest wysoka częstotliwość, ponieważ bardzo łatwo jest budować łuk i jest bardzo ekonomiczna. W celu wytworzenia plazmy metoda ta wykorzystuje iskry o wysokiej częstotliwości i wysokim napięciu. Kiedy palnik plazmowy dotyka materiału przeznaczonego do cięcia, zamykając w ten sposób obwód, iskra wystrzeliwuje do głowicy palnika i tworzy się plazma.

Jednak przecinarka plazmowa o wysokiej częstotliwości będzie wytwarzać wiele zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), więc nie nadaje się do sterowania plazmowego CNC (komputerowa kontrola numeryczna).

2. Inną metodą zapłonu łuku jest Non High Frequency, nazywana jest techniką blow-back start, w tym przypadku start kontaktowy nie odnosi się do palnika wchodzącego w kontakt z pracą. W przypadku latarek przedmuchowych, zanim spust zostanie wyciągnięty, elektroda i uziemiona część palnika są w kontakcie. Po naciśnięciu spustu maszyna włącza przepływ powietrza, jednocześnie włączając normalne napięcie cięcia spawalniczego. Przepływ powietrza powoduje wydmuchanie elektrody z kontaktu, uderzając w łuk.


Systemy te mogą być używane w pobliżu komputerów i wrażliwych urządzeń elektronicznych, nie powodując zakłóceń elektrycznych. Jednak przecinarka non-HF będzie nieco droższa od przecinarki plazmowej HF, ponieważ maszyna bez HF musi być wyposażona w wysokiej jakości palnik Non-HF.

Jeśli chcesz kupić wycinarkę plazmową, zawsze spotkasz się z opcją, HF z łukiem pilotowym lub bez HF z łukiem pilotującym, więc pojawia się pytanie, co to jest łuk pilota?

Łuk sterujący jest nie przeniesionym łukiem plazmowym (widzianym jako jasno niebieski płomień, gdy palnik jest uruchamiany w powietrzu), który pomaga przenieść łuk główny do płyty, gdy powierzchnia jest pomalowana, brudna lub ma maskujący materiał, który powoduje powierzchnia nieprzewodząca.

PRZENOŚNE PRZECINARKI PLAZMOWE TOPWELL CUT-40DI HF / Non-HF


Dla domowych hobbystów lub lekkich zastosowań budowlanych system cięcia plazmowego CUT-40DI HF / Non-HF Air jest gotowy do szybkiego i precyzyjnego cięcia. Pilot Arc ułatwia obsługę nawet operatorom po raz pierwszy.

· Niezwykle przenośny tylko 34 kg. (15 kg)

· Automatyczne ponowne łączenie dla wejścia jednofazowego 115 / 230V 50 / 60Hz (CUT-40MV)

· Do szybkiego i wysokiej jakości cięcia: 0,4 cala (10 mm) przy 500 mm / min

poprzedni:Jak wybrać odpowiednią maszynę do cięcia plazmowego

następny:Tig Welding Aluminium jest bardzo fajny!