HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Nie używaj zbyt dużej ilości gazu palnego podczas spawania aluminium na prąd przemienny

czas: 2016-08-08
Nie używaj zbyt dużej ilości gazu palnego podczas spawania aluminium na prąd przemienny. Aluminium wymaga dużej ilości prądu do spawania. Nawet jeśli temperatura topnienia aluminium jest mniejsza niż połowa dla stali, spawanie wymaga około dwa razy więcej prądu.
Czemu? Ponieważ aluminium odprowadza ciepło z jeziorka spawalniczego szybciej niż można go umieścić. To prowadzi do ważnej kwestii.
Nie używaj więcej argonu niż to konieczne w gazie palnikowym. Jeśli to zrobisz, będzie to jak nadmuchiwanie chłodnego powietrza na coś, co chcesz podgrzać latarką. Cały ten argon wiejący na części powoduje głośny, nieregularny łuk, ponieważ siła łuku jest tak wielka. Czy kiedykolwiek zapaliłeś na grubym aluminiowym odlewie i słuchałeś, jak głośny jest łuk? Założę się, że twoja gazowa latarka była około 20, jak polecają książki. To za dużo dla aluminium (chyba, że ​​używasz mieszanki helu argonu).
Kolejną wskazówką jest zastosowanie korpusu tulei (nie soczewek gazowych) w starym stylu i mniejszego o jeden rozmiar niż w przypadku stali, która nadal zapewnia dobre ekranowanie. Mniejszy szklany kielich TIG (bez soczewek gazowych) ogranicza osłonę gazu osłonowego do kałuży, dzięki czemu energia łuku nie jest marnowana w postaci mroźnego działania czyszczącego poza spoiną. Wielu Old Timerów używa małych filiżanek, po prostu nie wiedzą dlaczego.
Zwróć uwagę przy następnym spawaniu aluminium i użyj małego kubka, a następnie obróć przepływ gazu osłonowego do około 12-15 cfh za pomocą kubka # 6 i sprawdź, czy trochę się nie uspokoi.

poprzedni:Kąt pochylenia TIG lepiej utrzymywać 10 stopni lub mniej

następny:Końcówki do spawania TIG