HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Argon nie jest jedynym gazem osłonowym stosowanym do spawania TIG

czas: 2016-08-10
Gazy osłonowe do spawania metodą TIG Argon nie jest jedynym gazem osłonowym stosowanym do spawania TIG ... tylko najbardziej powszechnym i wszechstronnym. Argon zwykle wykona zadanie. Ale zdarzają się sytuacje, w których hel zmieszany z argonem tworzy świat różnicy. Zwłaszcza jeśli używasz małej spawarki TIG, która jest ograniczona do około 200 amperów.
100% Argon - jest najczęściej używanym i najchłodniejszym gazem .. najlepszym dookoła gazem. 75% argonu / 25% helu - nawet 25% helu będzie miało duże znaczenie przy spawaniu aluminium, które jest grubsze niż 0,063 ". Cokolwiek poniżej grubości 0,063" i helu jest niepotrzebne.
50/50 argon / hel - niesamowite dla grubego aluminium i magnezu 75% helu / 25% argonu - niesamowite dla grubych odlewów aluminiowych ... kałuże naprawdę szybkie i spawy czystsze niż 100% argonu. Odpowiedni również do spawania brązu i czystej miedzi na DCEN.
100% hel. Gorący, ale trudny do uruchomienia łuku w klimatyzacji.
Czy wiesz, że możesz używać helu UHP (ultra high purity) i spawać aluminium na DCEN? Nie byłem w stanie wykonać tej pracy na brudnych odlewach, ale na czymś w rodzaju formy wtryskowej lub aluminiowej oprawy wykonanej z nowej, świeżej płyty aluminiowej, która nie jest silnie utleniona, działa świetnie i nie ogrzewa metalu podstawowego prawie tak bardzo, jak spawanie A / C .. również pobiera dużo mniej prądu.

poprzedni:W przypadku spawania TIG metal musi być czysty

następny:Kąt pochylenia TIG lepiej utrzymywać 10 stopni lub mniej