HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

W przypadku spawania TIG metal musi być czysty

czas: 2016-08-11
Spawanie TIG nie jest tak wyrozumiałe jak Mig czy kij, jeśli chodzi o brudny metal. W przypadku spawania TIG metal musi być czysty; bez rdzy, kamienia, farby itp. oznacza to, że stal walcowana na gorąco musi być szlifowana na błyszczącym, jasnym metalu ... nie tylko polerowana.
Spawanie stali walcowanej na gorąco bez szlifowania spowoduje, że będziesz wyglądać źle.
Nie rób tego, jeśli jest szansa, że ​​ktoś to zobaczy. Wietrzne warunki lub przeciągi w obszarze spawania, a stracisz osłonę i uzyskasz w otworze spoiny / porowatość. Jeśli musisz spawać TIG w wietrznych warunkach, będziesz musiał spędzić trochę czasu na tworzeniu wiatrów z kartonu, plastiku lub czegokolwiek, co możesz uzyskać.
Spawanie TIG po prostu nie będzie tolerować dużo bryzy, a co dopiero powiew wiatru. I nie próbuj spawać TIG za pomocą wieszaka lub pręta do spawania gazowego. Będą bańkami i sykami.
Spawarki TIG, takie jak E70s2, mają krzem i inne odtleniacze zaprojektowane do usuwania zanieczyszczeń ze spoiny. Pręty do spawania GAS to prawie miedziany wieszak na druty. Nie używaj ich.
Jeśli po prostu nie możesz wyczyścić walcowanej na gorąco stali, użycie stali nierdzewnej ER309 wygląda lepiej i zatrzymuje porowatość. Jest jednak o wiele droższy i nie może być stosowany do zastępowania uprawnień inżynierskich w przypadku zakodowanych lub krytycznych spoin.

poprzedni:Ręce w operacji spawania tig

następny:Argon nie jest jedynym gazem osłonowym stosowanym do spawania TIG