HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Jak wybrać odpowiednią maszynę do cięcia plazmowego

Wydawca: sandy
czas: 2016-08-17

Jest kilka czynników, które producenci tkanin lub warsztaty powinni rozważyć przygotowując się do zakupu narzędzia do cięcia plazmowego. Obejmują one wydajność cięcia, jakość cięcia, niezawodność, cykl pracy, łatwość użycia i koszty operacyjne. Pierwszym krokiem jest ustalenie, jaki rodzaj cięcia plazmowego planujesz zrobić. Czy planujesz cięcie ręcznie lub na stole? Niektóre narzędzia do cięcia plazmowego są w stanie wykonać jedno i drugie, z łatwością przechodząc od ręcznego do zmechanizowanego cięcia iz powrotem. Kilka systemów zawiera interfejs CNC i wewnętrzny separator napięcia, zapewniający jeszcze większe możliwości w zastosowaniach zmechanizowanych.


Kiedy już wiesz, jaki rodzaj cięcia plazmowego planujesz zrobić, powinieneś wziąć pod uwagę grubość materiału, który planujesz wyciąć. Ogólną zasadą jest wybór systemu z zalecaną wydajnością cięcia, która odpowiada grubości materiału, którą planujesz przeciąć w 80 procentach czasu. Na przykład, jeśli zamierzasz wycinać gruby metal o grubości 0,5 cala, a jedynie od czasu do czasu tnie się trochę grubszego metalu (na przykład o grubości 0,75 cala), możesz wybrać system 0,5 cala.
Jakość cięcia to kolejna ważna kwestia. Jakość cięcia wpływa nie tylko na jakość gotowego wyrobu, ale także na oszczędność czasu w późniejszych etapach produkcji. Idealnie, aby uzyskać czystą, gładką krawędź, aby nie spędzać dużo czasu na pracy dodatkowej. Oprócz czystych cięć, lepsze systemy cięcia plazmą tworzą znacznie węższą szczelinę (szerokość cięcia), co oznacza bardziej precyzyjne cięcia i mniej zmarnowanego metalu.


Wreszcie, należy wziąć pod uwagę koszty operacyjne. Jakość cięcia, prędkość cięcia i wydajność odgrywają tu ważną rolę, ale także koszty materiałów eksploatacyjnych w plazmie. Żywotność materiałów eksploatacyjnych w plazmie może się znacznie różnić w zależności od marki systemu cięcia plazmą. Dłuższa żywotność materiałów eksploatacyjnych w plazmie jest ważna, ponieważ skraca przestoje w przypadku zmian i obniża koszty, jakie ponosicie za nowe materiały eksploatacyjne do plazmy. Najlepsze marki wykorzystują opatentowaną technologię, aby przedłużyć żywotność materiałów eksploatacyjnych w plazmie, jednocześnie zapewniając wysokiej jakości cięcie.

Tutaj chcę polecić wam TOPWELL ®   CUT-100H.
Profesjonalna maszyna do cięcia plazmowego do cięcia ręcznego i CNC

1. Jakość cięcia prędkości 1350 mm / min

2. Powierzchnia pionowa nie większa niż 3 °

3.Ulepszone oprogramowanie układowe w celu zapewnienia trwałości materiałów eksploatacyjnych w plazmie

4. Wydajność cięcia jest zbliżona do Hypertherm


następny:Jak inicjacja łuku działa na cięcie plazmowe