HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

HF START VS. LIFT START TIG VS. SCRATCH START

Wydawca: sandy
czas: 2016-09-29

Jeśli zostawisz "drapiąc" swoją głowę na temat różnic w różnych metodach uruchamiania TIG, nie jesteś sam. Wielu doświadczonych użytkowników błędnie przyjmuje fakty, jeśli chodzi o 3 podstawowe sposoby rozpoczynania łuku TIG.

Scratch start TIG jest prawdopodobnie najstarszą metodą rozpoczynania łuku. To nie jest piękny proces, ponieważ polega na przesuwaniu się w pobliżu stopionego wolframu przez metal aż do momentu rozpoczęcia łuku. Metoda Scratch start jest podobna do uderzenia w pole. Działa dobrze, i pozwala prawie każdemu spawaczowi DC-stick zostać przekształconym w spawarkę TIG bez większego nakładu pracy. Ale początek Scratch ma kilka znaczących zwrotów, ponieważ wolfram robi się gorący prawie natychmiast, gdy łuk jest uderzony, a małe kawałki wolframu odrywają się i utkną w spoinie. Może to później powodować problemy strukturalne. Do ogólnej pracy jednak działa całkiem nieźle. Scratch start to dobry sposób na rozpoczęcie spawania metodą TIG i jest stosowany na całym świecie codziennie. Daleko to od wypadnięcia z użycia.

Podnoszenie podnośnika jest prawdopodobnie najbardziej niezrozumiałą formą uruchamiania. Wiele razy jest mylony z początkiem zarysowania. Może wyglądać podobnie, ale daleko mu do tego. Jest to stosunkowo czysty proces, nawet jeśli wiąże się z kontaktem z metalem. Rozpoczęcie podnośnika polega na szybkim i lekkim zetknięciu wolframu z metalem, a następnie szybkim podniesieniu do "wyciągnięcia" łuku. Co się dzieje z uruchomieniem podnośnika, to OCV spawacza odcina się z powrotem na bardzo niskie napięcie wyjściowe, gdy urządzenie wykryje ciągłość z obrabianym przedmiotem. Po podniesieniu jednostka przesuwa się na wyższą wydajność, gdy wolfram opuszcza powierzchnię. Powoduje to niewielkie zanieczyszczenie i chroni punkt wolframu. Nadal nie jest w 100% czysty. Wolfram wciąż może zostać zanieczyszczony. Ale start podnośnika jest znacznie lepszą opcją niż rozpoczęcie od zera, dla stali i stali. Ale nie jest dobrym rozwiązaniem dla aluminium, ponieważ aluminium i wolframu powinowactwo mają dla siebie.

Najbardziej popularną i najlepszą opcją jest użycie początku wysokiej częstotliwości, który generuje łuk wysokiej częstotliwości, który jest w stanie jonizować powietrze i wypełniać lukę pomiędzy punktem wolframu a przedmiotem obrabianym. Początek wysokiej częstotliwości jest metodą bezdotykową i powoduje prawie całkowite zanieczyszczenie, chyba że wolfram jest zaostrzony lub prąd jest zbyt wysoki na początku. Jest to doskonały wybór do spawania aluminium i naprawdę jest to jedyny dopuszczalny wybór. Jeśli nie musisz spawać aluminium, nie musisz tak naprawdę mieć wysokiej częstotliwości startowej, ale dobrze jest spawać prąd zmienny lub prąd stały, jeśli masz taką opcję.

poprzedni:Kontrolki AC Waveshape

następny:Spawanie łukowe CO₂ w różnych formach transferu kropli