HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Co to jest Pulsed MIG?

Wydawca: Piya
czas: 2016-10-27

Mówiąc prosto, pulsacyjna MIG jest bezkontaktową metodą transferu między elektrodą a jeziorkiem spawalniczym. Oznacza to, że w żadnym momencie elektroda nigdy nie dotknie kałuży. Osiąga się to poprzez szybkie manipulowanie wyjściami elektrycznymi spawarki. Został zaprojektowany jako proces bez rozprysków, który będzie działał przy niższym wprowadzeniu ciepła niż metody rozpylania lub transferu globularnego.


Impulsowy proces MIG działa poprzez utworzenie jednej kropli stopionego metalu na końcu elektrody na impuls. Następnie dodaje się odpowiednią ilość prądu, aby przepchnąć tę kropelkę przez łuk do kałuży. Przenoszenie tych kropel odbywa się przez łuk, jedna kropla na impuls.


W trakcie procesu prąd wzrasta do wartości szczytowej, gdy tworzy się kropla. Następnie, w fazie prądu tła, prąd jest obniżany, aby zmniejszyć całkowite wprowadzanie ciepła. Jest to wysokość i szerokość piku, która jest ważna dla prawidłowego przeniesienia.


Impulsowe MIG w porównaniu z innymi metodami transferu
W jaki sposób pulsacyjne MIG porównuje się do innych trybów transferu spawalniczego?


Zwarcie

W przypadku zwarcia drut dotyka przedmiotu i szortów. Jest to najzimniejsza forma spawania, która wciąż zapewnia dobrą fuzję. Zwarcie pozwala operatorom na spawanie grubego i cienkiego materiału we wszystkich pozycjach. Ma także zaletę małej, szybko krzepnącej kałuży. Jego wady obejmują ograniczoną prędkość podawania drutu i szybkość osadzania. Istnieje również niebezpieczeństwo "zimnego docierania" na grubszych metalach. W tym miejscu nie ma wystarczającej ilości energii w kałuży, aby odpowiednio się połączyć. Zwarcie powoduje również zwiększoną ilość rozprysków w stosunku do innych metod przenoszenia.


Pulsed MIG

Pulsed MIG to zaawansowana forma spawania, która wykorzystuje najlepsze z pozostałych form transferu, jednocześnie minimalizując lub eliminując ich wady. W przeciwieństwie do zwarć, impulsowe MIG nie wytwarza rozprysków ani nie grozi zimnym dociekiem. Pozycje spawania w pulsacyjnym MIG nie są ograniczone, ponieważ są z kulistymi lub natryskowymi, a ich użycie jest zdecydowanie bardziej efektywne. Dzięki schłodzeniu procesu łuku natryskowego, pulsacyjny MIG jest w stanie rozszerzyć zakres spawania, a mniejszy wkład ciepła nie powoduje problemu z przepalaniem cienkich metali. Pulsed MIG jest jednym z najlepszych procesów spawalniczych dla szerokiej gamy zastosowań i rodzajów metalu.
poprzedni:System podawania drutu do spawania metodą MIG

następny:Ustawienie synergiczne w spawaniu MIG