HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

System podawania drutu do spawania metodą MIG

Wydawca: piya
czas: 2016-11-04

Jak wszyscy wiemy, palnik MIG odgrywa bardzo ważną rolę w spawaniu MIG, może wykonywać podawanie drutu, podawanie gazu i przełącznik zasilania. Istnieją trzy metody podawania drutu: Push, szpula i push-pull.Wsuń podajnik drutu:

Zalety i korzyści

Systemy Push są tańsze niż inne metody podawania aluminium, ponieważ wymagają tylko jednego silnika na napędzie drutu. Zasadniczo najlepiej sprawdzają się w przypadku przewodów o przekroju większym niż 3/64 cala. Mają także tę zaletę, że oferują kompaktowy pistolet mieszczący się w ciasnych przestrzeniach, zapewniający lepszy dostęp do spoiny, a także typowe podajniki drutu drucianego mogą pomieścić wspólna szpula o średnicy zewnętrznej 12 "z elektrody aluminiowej.


Ograniczenia

System pchania zazwyczaj nie jest stosowany w przypadku długich długości pistoletu, ponieważ operator może doświadczyć ptasiego lub splątania drutu. Nie należy go również stosować do drutów o mniejszej średnicy.Pistolet szpulowy:

Zalety i korzyści

Pistolety szpulowe są dość proste w użyciu, a ponadto mają tę zaletę, że są stosunkowo niedrogie. Dla operatorów, którzy nie chcą ograniczać się do spawania w niewielkiej odległości od źródła zasilania, pistolet szpulowy może osiągnąć zasięg nawet 50 stóp.


Ograniczenia

Ponieważ pistolet szpulowy jest większy niż pistolet pchający, czasami trudno jest uzyskać bliski dostęp do spoiny. Ponadto, pistolet szpulowy może pomieścić tylko 1 funtową szpulę z elektrody z drutu aluminiowego, więc zmiany są częste. Ponadto te małe szpule zwykle nie są najbardziej ekonomicznym sposobem zakupu drutu.Latarka push pull:

Zalety i korzyści

Ten typ systemu oferuje najlepsze z obu światów - wydajność podawania pistoletu szpulowego z wieloma zaletami kompaktowego systemu wypychania. System push-pull zapewnia najbardziej równomierne podawanie i może pomieścić większe szpule drutu o średnicy do 8 cali (około 20 funtów) .Rozmiar pistoletu można wykonać na duże odległości od źródła zasilania (do 50 stóp). Ten system nie wymaga kosztownych szpul 1-funtów pistoletu szpulowego i ma wygodny, ergonomiczny pistolet, który pasuje do mocniejszych miejsc.


Ograniczenia

Zazwyczaj największą wadą systemu push-pull jest to, że wymaga on największej liczby komponentów i jest najdroższy. Ale jak wyjaśnimy później, nie zawsze tak jest, ponieważ niektóre z najnowszych innowacji technologicznych rozwiązały te problemy.poprzedni:Spawalniczy słowniczek

następny:Co to jest Pulsed MIG?