HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Spawanie metodą MIG

czas: 2017-08-31
streszczenie: Zawsze czytaj i stosuj się do instrukcji bezpieczeństwa i instrukcji obsługi zawartych w instrukcji obsługi.

Spawanie metodą MIG

Zawsze czytaj i stosuj się do instrukcji bezpieczeństwa i instrukcji obsługi zawartych w instrukcji obsługi.

1. Trzymaj elektrodę od 1/4 do 3/8 cala (elektroda wystająca z końcówki rurki kontaktowej).


2. W przypadku cienkich metali użyj drutu o mniejszej średnicy. W przypadku grubszych metali użyj większego drutu i większej maszyny. Zobacz zalecenia dotyczące wydajności spawania.


3. Użyj właściwego rodzaju drutu do spawania metalu podstawowego. Zastosuj druty ze stali nierdzewnej do stali nierdzewnej, druty aluminiowe do aluminium i druty stalowe do stali.


4. Używaj odpowiedniego gazu osłonowego. CO2 jest dobry do penetrowania spawów na stali, ale może być zbyt gorący dla cienkiego metalu. Użyj 75% Argonu / 25% CO2 dla cieńszych stali. Używaj tylko argonu do aluminium. Możesz użyć potrójnego miksu do stali nierdzewnych (Helium + Argon + CO2).


5. W przypadku stali występują dwa powszechne rodzaje drutów. Używaj klasy AWS ER70S-3 do ekonomicznego spawania. Użyj drutu ER70S-6, gdy potrzeba więcej środków odtleniających do spawania stali brudnej lub zardzewiałej. (Patrz Diagram 6. Drut spawalniczy).


 • 6. Aby jak najlepiej kontrolować ścieg spoiny, trzymaj drut skierowany na przedniej krawędzi jeziorka spawalniczego.

 • 7. Podczas spawania poza pozycją (spawanie pionowe, poziome lub nad głową), utrzymuj małą jeziorko spawalnicze w celu uzyskania najlepszego dopasowania ściegu spawalniczego i użyj najmniejszego możliwego rozmiaru drutu.


  8. Pamiętaj, aby dopasować rurkę kontaktową, podkładkę pistoletu i rolki napędowe do rozmiaru używanego przewodu.


  9. Wyczyść tuleję pistoletu i prowadź od czasu do czasu rolki i utrzymuj dyszę pistoletu w czystości. Wymień końcówkę styku, jeśli jest zablokowana lub źle się poda.


  10. Trzymaj pistolet możliwie prosto podczas spawania, aby uniknąć złego podawania drutu.


  11. Obiema rękami chwyć pistolet podczas spawania. Rób to, kiedy tylko jest to możliwe. (Dotyczy to również spawania metodą TIG i TIG oraz cięcia plazmowego).


  12. Napinaj piastę podajnika drutu i dociskaj docisk rolki tylko dostatecznie mocno, aby podać drut, ale nie dokręcaj go zbyt mocno.


  13. Trzymaj drut w czystym, suchym miejscu, gdy nie jest on spawany, aby uniknąć zbierania zanieczyszczeń, które prowadzą do złych spoin.


  14. Użyj DCEP (odwrotna polaryzacja) w źródle zasilania. </ P>


  15. Technika przeciągania lub wyciągania da ci nieco więcej penetracji i węższy koralik. Technika pchania daje ci nieco mniej penetracji i szerszy koralik.


  16. Przy spawaniu zaokrąglenia, noga spoiny powinna być równa grubości spawanych części  17. Porównaj swoje spoiny z naszymi zdjęciami, aby ustalić odpowiednie korekty.


  poprzedni:Spawanie aluminium metodą MIG

  następny:Podpowiedzi