HANGZHOU TOPWELL TECHNOLOGY CO.,LTD.

Dlaczego powinienem spróbować spawania TIG?

czas: 2017-10-17
streszczenie: Spawarki TIG mogą być stosowane do spawania stali, stali nierdzewnej, chromianów, aluminium, stopów niklu, magnezu, miedzi, mosiądzu, brązu, a nawet złota. TIG jest przydatnym procesem spawalniczym do wagonów spawalniczych, ram rowerowych, kosiarek do trawy, klamek drzwi, błotników i innych.

Dlaczego powinienem spróbować spawania TIG?

1. Spawać więcej metali i stopów niż jakikolwiek inny proces

Spawarki TIG mogą być stosowane do spawania stali, stali nierdzewnej, chromianów, aluminium, stopów niklu, magnezu, miedzi, mosiądzu, brązu, a nawet złota. TIG jest przydatnym procesem spawalniczym do wagonów spawalniczych, ram rowerowych, kosiarek do trawy, klamek drzwi, błotników i innych.


2. Twórz czyste spoiny o wysokiej jakości

Dzięki doskonałemu sterowaniu łukiem i jeziorkiem spawalniczym, TIG pozwala tworzyć czyste spoiny, gdy liczą się wyglądy. Ponieważ wprowadzanie ciepła jest często kontrolowane przez naciśnięcie pedału nożnego, podobnie do prowadzenia samochodu, spawanie TIG pozwala ogrzać lub ochłodzić jeziorko spawalnicze, zapewniając precyzyjną kontrolę ściegu. To sprawia, że ​​spawanie TIG jest idealne do spoin kosmetycznych, takich jak rzeźby i spoiny samochodowe.


Brak iskier lub rozprysków

Ponieważ do kałuży spawalniczej dodawana jest tylko niezbędna ilość metalu wypełniającego, nie powstają odpryski lub iskry (jeśli metal spawany jest czysty).


Brak strumienia lub żużla

Ponieważ gaz argonowy chroni jeziorko spawalnicze przed zanieczyszczeniem, nie jest wymagany strumień ani używany w spawaniu TIG i nie ma żużla, który blokowałby widok jeziorka spawalniczego. Również gotowa spoina nie będzie miała żużla do usunięcia między przejściami spoiny.


Brak dymu i oparów

Spawanie TIG nie powoduje powstawania dymu ani dymu, chyba że spawany metal nie zawiera zanieczyszczeń lub pierwiastków takich jak olej, smar, farba, ołów lub cynk. Przed spawaniem metal podstawowy należy oczyścić.


3. Do wszystkich zastosowań użyj jednego gazu osłonowego (Argon)

Ponieważ Argon może być używany do spawania TIG wszystkich metali i grubości, potrzebujesz tylko jednego rodzaju gazu w twoim sklepie, aby obsłużyć wszystkie twoje projekty spawalnicze.

Gaz argonowy jest zwykle używany w większości zastosowań spawalniczych TIG

4. Spoina we wszystkich pozycjach

Spawy TIG mogą być wykonywane we wszystkich pozycjach - płaskiej, poziomej, pionowej lub nad głową. Idealny do klatek walcowych i wewnątrz zamkniętych przestrzeni.


poprzedni:Jak rozpocząć spawanie TIG?

następny:Konwencjonalne plazmy jednoprzepływowe